CGA7K1X7R3D102MT0Y0N
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
CGA7K1X7R3D102MT0Y0N
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 1808(4520 Metric) SMD/SMT 1 nF 20 % 2000 V (2 kV)
ParameterValue
Capacitance1 nF
Min Operating Temperature-55 °C
Max Operating Temperature125 °C
RoHSCompliant
Voltage Rating2000 V (2 kV)
Tolerance20 %